Daria Szmyt

Daria Szmyt

fizjoterapeutka, instruktorka choreoterapii
Od 26 marzec 2021
Ocena 0:0
Kursy 34

O nauczycielu

mgr Daria Szmyt

Z wykształcenia jest magistrem fizjoterapii, technikiem masażu i instruktorem choreoterapii z elementami arteterapii. Ukończyła Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Od 11 lat pracuje z ludzkim ciałem, pomagając pozbyć się bólu, rozluźnić je oraz zachować sprawność. W lipcu 2020 hobbystycznie ukończyła także kurs masażu leczniczego koni. Jest to idealne połączenie jej dwóch pasji – miłości do masażu i zwierząt.

 

Z zamiłowania od najmłodszych lat jest związana z ruchem i tańcem.
Trenowała takie dyscypliny jak pływanie, pływanie synchroniczne, taniec nowoczesny, taniec orientalny, taniec irlandzki, wspinaczka sportowa, bodyART, Animal Flow. Obecnie regularnie ćwiczy ciało metodą Josepha Pilatesa oraz medytuje.

Na przestrzeni lat uczestniczyła w wielu warsztatach rozwojowych, skąd czerpała inspirację i doświadczenie. Jest certyfikowaną instruktorką zajęć bodyART, w 2020 roku ukończyła roczną Akademię Choreoterapii i Arteterapii, gdzie zgłębiała tajniki pracy z ciałem i emocjami poprzez taniec, ruch i sztukę. Doskonałym uzupełnieniem było również szkolenie z podstaw Terapii Czaszkowo-Krzyżowej w koncepcji biodynamicznej oraz cykl 5 modułów Osteopatycznego podejścia do zaburzeń psychosomatycznych pod okiem D.O. Jakuba Stępnika. Pozwoliło jej to poznać lepiej wpływ psychiki, doświadczeń i emocji na nasze ciało.

 

Po raz pierwszy współtworzyła warsztaty w 2018 roku. Dostała wówczas propozycję od swojej serdecznej przyjaciółki Agaty Wrzesińskiej poprowadzenia tańca/ruchu spontanicznego w kręgu kobiet. Na tamten czas było to dla niej spore wyzwanie oraz wyjście ze strefy komfortu, zmierzenie się z własnymi słabościami, blokadami i lękami. Dziś z lekkością i radością tworzy kolejne projekty. Do tej pory były to weekendowe warsztaty i kręgi dla kobiet oraz projekt rozwojowy Rzeka Życia dla grup mieszanych.

 

Feedback jaki dostaje od uczestników oraz obserwacja ich wewnętrznej transformacji jest siłą napędową Darii i powoduje, że ciągle szuka nowych możliwości do podnoszenia własnych kwalifikacji. Krokiem milowym w pracy warsztatowej było ukończenie rocznej Akademii Choreoterapii i Arteterapii pod okiem wybitnej terapeutki w tej dziedzinie, dr Anny Glińskiej-Lachowicz. Doświadczenie to poszerzyło niezwykle jej horyzonty i pokazało, w jak prosty sposób uwolnić potencjał z ludzkiego ciała i umysłu.

Tak naprawdę każde spotkanie warsztatowe z drugim człowiekiem oraz zbieranie doświadczeń jest lekcją samą w sobie 

 

OPINIE UCZESTNIKÓW :

 

Justyna Sz. : „Jako uczestniczka jednego z warsztatów które współprowadziła Daria, polecam  z całego serca. ❤️”

 

Natalia O. : „Z całego serducha polecam Darię, cudowna, radosna, ciepła duszyczka ?

transformacja przy jej boku to czysta przyjemność ❤️.”

Marta U. : „Daria jest cudowną osobą

Brałam udział w warsztatach rozwojowych, medytacyjnych i oddechowych gdzie Daria była jedną z instruktorek - wspaniała, pozytywna energia ✨ ogromną wiedzą i zaangażowanie.

Dziękuję!”

 

Marta N. : „ Byłam na warsztatach Darki już 3 razy - każde spotkanie wniosło do mojego życia dużo światła, zrozumienia i miłości do samej siebie. Wartość nad wartościami. Darka to cudowna osoba, zaraża pozytywną energią i mądrością. Polecam z całego serca ♥️☺️ „

 

Małgorzata K. : „Daria szalenie pozytywna kobieta. To co robi, robi z pasją od serca. Profesjonalne dzieli się wiedzą i swoimi doświadczeniami. Zajęcia z tańca i śpiewu porusza nie jeden głaz.

Z czystym sumieniem polecam”

 

Agata K. : „Jako uczestniczka warsztatów rozwojowych dla kobiet zawsze będę polecać Darię i jej rewelacyjne podejście do tematu psychosomatyki. Bardzo do mnie przemawiają metody Darii, jak choćby zajęcia tańca spontanicznego, które były dla mnie niezwykle wyzwalającym przeżyciem. Pod wpływem mojej przemiany w podobną podróż wyruszyło już kilka moich koleżanek”

 

Magda F. : „Gorąco  polecam. Daria to czująca, ciepła  pełna energii kobieta. Oby częściej takich ludzi na mojej życiowej ścieżce”

 

Anna M. : „Ciepła i świadoma osóbka, z piękną energią! Absolutnie polecam tę Panią”

 

Kontakt
daria@somaticfields.com

 

Umiejętności

100%
Fizjoterapeuta
100%
Technik Masażu
100%
Terapeuta Psychosomatyczny
100%
Instruktor Choreoterapii

Wykształcenie

Szkoła Policealna Medyczna w Bydgoszczy
Technik Masażu
Studia licencjackie
UMK, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Fizjoterapia
Studia magisterskie
UMK, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Fizjoterapia
Studia podyplomowe
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie Fizjoterapia w onkologii

Bądź z nami!
Dostawaj informacje na maila

Znajdź nas

530 076 227

biuro@somaticfields.com