SOMATIC TRAVEL

SOMATIC TRAVEL

 • Początek: 22 kwiecień 2024 08:00
 • Koniec: 10 maj 2023 15:30
 • Lokalizacja: Peru
 • Cena warsztatów:
  6000zł

Prelegenci

Jakub Stępnik

Jakub Stępnik

Opis wydarzenia

 

Zapraszamy na niezwykła podróż do magicznego Peru.

Wyprawa ta będzie czymś więcej niż zwiedzanie, zakupy, pamiątki. Peru oprócz ogromnego zróżnicowania krajobrazowego i kulturowego daje nam możliwość wejścia w przestrzenie ułatwiające poznawanie samych siebie, innych i świata. Ich bogata kultura duchowa, połączenie z naturą i silne więzy plemienne otworzą nam inny wymiar doświadczania. Starszyzna Plemienna podzieli się swoją mądrością związaną, z życiem w harmonii z przyrodą, którą tak często zatracamy w ,,zachodnim świecie”. Peru to, jak już doświadczyliśmy, miejsce pełne magii. Miejsce, w którym każdy może odnaleźć głębię swojego istnienia, swoje korzenie. Praca w mocy tego miejsca staje się niepowtarzalnym doświadczeniem.

   

 
 
Zasady życia według Miguela
 
1- Ziemia jest twoją matką, troszcz się o nią
 
2- Czcij/swoich przodków poprzez swoje czyny
 
3- Otwórz swoje serce i duszę na Wielkiego Ducha
 
4- każde życie jest święte, traktuj wszystkie istoty z szacunkiem
 
5- Zabierz z ziemi to, co jest potrzebne i nic więcej
 
6- Przedkładaj dobro ogółu nad własne interesy
 
7- Nieustannie dziękuj za każdy nowy dzień
 
8- Mów prawdę, ale tylko o dobru innych
 
9- Podążaj za rytmami natury, wstawaj i kładź się spać wraz ze słońcem
 
10- Ciesz się życiową podróżą, ale nie zostawiaj śladów
 
11- Nie traktuj życia zbyt poważnie
 
 
Podczas 3 tygodniowej wyprawy podzielonej na dwie części: Andy i Amazońska dżungla, będziemy mieli możliwość odwiedzić wiele niezwykłych i tajemniczych miejsc, poznamy działanie świętych roślin oraz wspaniałych, prostych pełnych miłości ludzi którzy pielęgnują dary jakie otrzymali od natury. 

 

 

W trakcie tego niezwykłego czasu poza odkrywaniem miejsc często niedostępnych dla zwykłego turysty, nasi prowadzący Jakub i Radosław poprowadzą wiele sesji samorozwojowych, takich jak:

 • medytacje,
 • praca z ciałem,
 • odkrywanie rozszerzonych stanów świadomości oraz wiele innych.  PLAN WYPRAWY DZIEŃ PO DNIU: 

 • Dzień 1- wylot z Polski- lot z przesiadką, najczęściej w Amsterdamie 

 

 • Dzień 2- przylot do Limy, lot z Limy do Cuzco, transfer busem z Cuzco do hotelu w Pisac-czas na aklimatyzację, spacer na stare miasto, zakupy.

 

 • Dzień 3- wyjście na zwiedzanie ruin w Cuzco, trekking po górach, spotkanie w kręgu, wspólna medytacja na szczycie. Po powrocie obiadokolacja i wieczorem czas wolny. W Cuzco warto jest kupić pamiątki, ponieważ są tu piękne rękodzieła, obrazy, rzeźby oraz wiele innych. Naszym zdaniem najładniejsze w całym Peru. 

 

 • Dzień 4- bardzo wczesnym rankiem wyjazd busem i około trzygodzinna podróż w wysokie Andy z naszym lokalnym szamanem i przewodnikiem Migelem. Po dojechaniu pozostawienie rzeczy w górskich domach noclegowych, przygotowanie się i ruszenie na 6-7 godzinny trekking na 4500 m.n.p.m. wraz z ceremonią San Pedro oraz odprawianiem 4 rytuałów i śpiewów na każdą stronę świata i wszystkie żywioły. Wieczorem po powrocie obiadokolacja i gorące termalne źródła na regenerację. 

 

 • Dzień 5- po śniadaniu ruszamy nową zupełnie dziką i poza turystyczną trasą na kolejny 6-7 godzinny trekking i drugą część ceremonii San Pedro i rytuałów czterech stron świata.  Wieczorem po powrocie obiadokolacja i gorące termalne źródła na regenerację. 

 

 • Dzień 6- po śniadaniu ruszamy na trzeci treking w stronę gorących źródeł w głębi gór. Poza Migelem idzie z nami starszy lokalny przewodnik. Pomimo, że ma 77 lat nikt z naszej grupy nie był w stanie dotrzymać mu tempa, taką siłę i wytrzymałość mają ludzie gór. Ten dzień będzie bez ceremonii, to dzień integracji dwóch poprzednich oraz połączenia z naturą. Wieczorem po powrocie obiadokolacja i gorące termalne źródła na regenerację. 

 

 • Dzień 7- po śniadaniu spotkanie w Maloce (specjalne okrągłe ceremonialne pomieszczenie) w kręgu oraz kilkugodzinna rozmowa i omawianie doświadczeń każdego uczestnika z indywidualnie oraz dla grupy jako całości. Po tym powrót prywatnym Busem do Cuzco, obiadokolacja w zaprzyjaźnionej i wspaniałej restauracji, które serwuje jedne z najlepszych dań w całym Pisac.

 

 • Dzień 8- po bardzo wczesnym śniadaniu wyjazd Busem do Cuzco. Zakwaterowanie w hotelu i wyjście na zwiedzanie ruin w Cuzco. Tam spotkamy naszego kolejnego niesamowitego i magicznego przewodnika, który opowie nam o duchowości inkaskiej. Posiada on niesamowitą wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie, której nie znajdzie się w żadnej książce. Na końcu zwiedzania ruin przeprowadzi dla nas Ceremonię oczyszczania energetycznego. Wieczorem obiadokolacja i wspólny wieczór. 

 

 • Dzień 9- to jest dzień, który każdy może zagospodarować pod siebie. Chętni mogą pojechać na wycieczkę do Machu Picchu (około 250 dolarów) lub inną według uznania albo zwiedzać Cuzco. Wieczorem wszyscy spotykamy się na wspólnej obiadokolacji. 

 

 • Dzień 10- po śniadaniu z samego rana ruszamy prywatnym busem około 3 godziny w góry Tęczowe. Po dojechaniu na miejsce czeka nas około dwugodzinny trekking na 5000 m.n.p.m. Potem czas wolny na nacieszenie się niesamowitymi widokami i przestrzenią. Przy zejściu w dół wejdziemy nieco bokiem w zaułek, gdzie wyciszają się głosy turystów i tam czeka na nas wspólna medytacja synchronizacji z przyrodą. W trakcie powrotu obiadokolacja. Wieczorem czas na zwiedzanie i zakupy w Cuzco. 

 

 • Dzień 11- wczesny wyjazd na lotnisko w Cuzco i przelot samolotem do Iquitos. Z Iquitos zabierze nas prywatny Bus około trzy godziny w głąb dżungli. Po przyjeździe zajęcie domków, rozpakowanie się i wspólna kolacja. 

 

 • Dzień 12- od tego dnia zaczynamy przestrzegać specjalnej diety oczyszczającej, która zostanie przygotowana dla nas przez ośrodek. Tego dnia ruszymy przez dżunglę do domu naszego przewoźnika po Amazonce i ruszamy w czterogodzinny rejs. Można będzie podziwiać z poziomu wody amazońską przyrodę, ptactwo, szare i różowe delfiny słodkowodne a dla odważnych pływanie. Wieczorem wspólna obiadokolacja i medytacja.

 

 • Dzień 13- od rana zarówno pod kątem jedzenia, jak i mentalnie przygotowujemy  się do wieczornej, całonocnej ceremonii Ayahuaski. W ciągu dnia każdy będzie miał czas pobyć ze sobą i przemyśleć intencje. Około godziny 17 ruszamy do osady Inca Shipiba. Tam zaczniemy od ceremonialnej kąpieli w wodzie z kwiatami przeprowadzonej przez główną szamankę Matildę. Następnie udamy się do specjalnego pomieszczenia, gdzie odbywa się główna ceremonia. Można na głos opowiedzieć o intencji aby szamani mogli w trakcie z nią pracować, ponieważ każdy z uczestników ma minimum 30minut indywidualnych pieśni i pracy szamanów nad sobą. Ikarosy, które śpiewają są czymś tak głębokim i niesamowitym, że nie można tego opisać słowami, jest to coś co trzeba doświadczyć. Potrafią tak mocno katalizować procesy podczas ceremonii, że przenosi dosłownie w ,,inny wymiar”. 

 

 • Dzień 14- po ceremonii plemię przygotowuje dla nas śniadanie oraz wystawiają swoje rękodzieła, które można kupić od nich na pamiątkę. Wracamy do naszego ośrodka w dżungli, gdzie mamy czas dla siebie. wspólnie w kręgu omawiamy swoje doświadczenia z ceremonii i integrujemy je. 

 

 • Dzień 15- dla chętnych istnieje możliwość podróży do Parku nad Amazonką, gdzie lokalny przewodnik będzie oprowadzał nas, pokazywał najciekawsze rośliny, zwierzęta oraz opowiadał o kulturze i zwyczajach peruwiańczyków w tym regionie. Wycieczka jest dodatkowo płatna - około 200 dolarów. Dla osób, które będą chciały zostać w dżungli w naszym ośrodku polecimy ciekawe miejsca w dżungli, do których można będzie udać się samodzielnie lub z kimś zaprzyjaźnionym z pobliskiej osady. 

 

 • Dzień 16- wyjazd busem na Iquitos na lotnisko i lot do Limy- stolicy Peru. Tam zatrzymamy się w 4* lub 5* hotelu, tak aby skorzystać z wakacyjnej pogody i mieć chwilę na stan totalnego chilloutu :) w ciągu dnia wyprawa nad ocean a wieczorem zwiedzanie miasta.

 

 • Dzień 17- kontynuacja dnia poprzedniego z odpoczynkiem nad oceanem a wieczorem zwiedzanie. 

 

 • Dzień 18 i 19 wylot z Limy i powrót do Polski 

 

PROWADZĄCY: 

 

Jakub Stępnik - fizjoterapeuta, osteopata związany od dziecka z samorozwojem i medytacjami. Na swojej ścieżce aby jak najskuteczniej pomagać osobom potrzebującym odbył ponad 120 szkoleń na całym świecie oraz przeprowadził ponad 200 szkoleń i warsztatów zarówno dla specjalistów, jak i otwartych dla każdego. Jego praca to styl życia, coś więcej niż pasja dlatego z taką lekkością potrafi się tego oddać. Jakub jest założycielem SomaticFileds oraz SomaticMed, które każdego dnia pomagają ludziom wejść na swoją Ścieżkę.

 

LOKALNI PRZEWODNICY/SZAMANI:

 

Miguel - przewodnik po czterodniowej Ceremonii San Pedro i trekkingami górskimi -Moja przygoda z huachumą zaczęła się, gdy miałem 17 lat. To doświadczenie było czymś, czego szukałem, stanem, który miał większy sens, poczuciem głębokiej znajomości. Doświadczenie huachuma dało mi nową perspektywę i sposób na odniesienie się do życia z otwartym sercem. Od tego momentu poczułem głębokie wezwanie mojego wewnętrznego głosu, wezwanie, które było coraz silniejsze, mówiące mi, że to jest moja ścieżka. Nigdy nie straciłem związku z tą roślinną medycyną, rozwijając tę ​​relację ze sobą. Zrozumienie, że huachuma nie pokazuje nam niczego, czego już w nas nie ma, i wejście w życie pełne nieskończonych możliwości, głębokich nauk i wewnętrznego rozwoju. Po tym wezwaniu znalazłem swojego mistrza i rozpocząłem szkolenie w zakresie utrzymywania miejsca dla innych osób podczas ceremonii. Jestem bardzo wdzięczny za możliwość służenia huachumie i innym, tak właśnie widzę nasz cel w życiu, aby służyć. Minęło prawie 20 lat, kiedy kroczyłem tą ścieżką, „ścieżką bez powrotu”, jak nauczyli mnie moi starsi.

 

Mathias - jest członkiem organizacji peruwiańskiej, zajmującej się terapiami szamańskimi oraz kultywowaniem dawnej kultury duchowej Inków. Będzie naszym przewodnikiem po ruinach w Cuzco, opowie nam o symbolice i jej znaczeniu w filozofii Inków. Na koniec przeprowadzi tradycyjną Ceremonię Inkaską dla grupy oraz sesje indywidualnego oczyszczania energetycznego.

 

Matilda- główna szamanka plemienia Inca Szipiba, przeprowadzi dla nas rytuały i ceremonie Ayahuasca w dżungli. Wraz z całą swoją rodziną śpiewa przepiękne ikarosy- pieśni podczas ceremonii, które poruszają w każdym ,,coś” bardzo głęboko. Swą mocą i miłością otacza grupę w trakcie ceremonii, która wibruje w ciałach jeszcze po powrocie do Polski

 

 

OPIEKUNOWIE: 


Kasia - nasze serce z Polski, jest z nami w stałym kontakcie, organizuje lot docelowy, oraz transfery,  bezpośrednio kontaktuje się z Wami mailowo i telefonicznie, nasze ubezpieczenia podróżne, odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości. Wspiera dobrym słowem i radą.

 

Magda - opiekun i uczestniczka pierwszej edycji wyprawy. Odpowie na pytanie jak się przygotować, co spakować w plecak, a czego nie potrzeba zabierać. Jeżeli masz wątpliwości czy dasz radę, śmiało możesz jej zapytać. Zaopiekuje się także radami w kwestii przygotowania do zmiany żywienia oraz żywienia przed ceremoniami.


 
 

 

Termin: 22.04.2024 do 10.05.2024*

Cena: 6000 zł + 1500 dolarów (USD) + przelot

(cena zawiera koszt 4 lotów wewnętrznych oraz organizację lotu bezpośredniego, ubezpieczenie, 2 ceremonie wyżywienie i zakwaterowanie) 

Harmonogram wpłat: 

1000 zł zadatek - wpisanie na listę 

2000 zł - do 1.09.2023 

2000 zł do 1.11.2023 

1000 zł do 1.01.2024

1500 dolarów gotówką na lotnisku

*opłata za bilety lotnicze będzie podzielona na trzy raty płatne jedna w miesiącu na  3-4 miesiące przed wylotem 

 

Uwaga: w przypadku wpłaty całości za warsztat do 1.11.2023 przysługuje 500 zł zniżki (wpłata 5500zł)

 

Aby zarezerwować miejsce na warsztacie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY oraz wpłacić zadatek w wysokości 1000zł na dane:

Konto do wpłat :

SomaticMed Sp. k.
 

Tytułem: SomaticTravel + Imię i Nazwisko

* Termin może ulec delikatnej zmianie ( o 2-3 dni ze względu na dostępność korzystniejszej oferty zakupu biletów lotniczych) Pomagamy w zakupie biletów lotniczych ze zniżką grupową. W poprzedniej edycji lot w obie strony z bagażem rejestrowanym (23kg) na linii Warszawa-Amsterdam-Lima kosztował 5200zł.

 

 

 

Cena zawiera:

 • noclegi oraz wyżywienie
 • opiekę i prowadzenie przez Jakuba Stępnik
 • podstawowe ubezpieczenie
 • przejazdy i  4 loty wewnętrzne
 • opiekę przez lokalnych przewodników i szamanów
 • ceremonie szamańskie
 • pracę ze świętymi roślinami
 • opiekę organizatorów z Polski
 • organizację biletów lotniczych na linii Polska-Peru

 


10% przychodu z każdego warsztatu będzie przeznaczone na cele charytatywne wybrane wspólnie z grupą ze wspólną intencją
Zadatek jest bezzwrotny.

Cudownie będzie z Tobą we wspólnej podróży 

 

Bądź z nami!
Dostawaj informacje na maila

Znajdź nas

530 076 227

biuro@somaticfields.com